Čištění, těsnění a ochrana topných systémů

Čištění a ochrana topných systémů – prodloužení životnosti a zvýšení účinnosti topného systému.

Každý z nás od systému topení očekává dlouhou životnost a jeho bezproblémový provoz. Často tomu tak však není, za krátkou dobu může mít váš zánovní kotel problémy, přestože jste investovali nemalou sumu do moderního kvalitního výrobku.

Častou příčinou mohou být nečistoty, které se vyskytují i v novém systému topení, a topná voda s příliš vysokým obsahem vápníku, která způsobuje vznik vodního kamene ve výměníku kotle.

Nejlepší cestou, jak takovým problémům předejít, je propláchnout systém topení po jeho instalaci, překontrolovat kvalitu topné vody a přidat této topné vody prostředky na ochranu celého systému rozvodu topení .

Pokud již došlo k zanesení výměníku kotle či jiných součástí topné soustavy nečistotami nebo vodním kamenem, není obvykle nutné drahý díl měnit. Jeho vyčištění umožňuje speciální chemický přípravek, který umožní vyčistit postižená místa a rozpustí usazený vodní kámen.

U kotlů se také po určité době provozu usadí nečistoty na spalinové straně výměníku. Ty zhoršují předávání tepla a tím sníží účinnost kotle.

Právě vhodnými prostředky jsou výrobky řady BCG R a HR jsou určeny pro čištění topení a chladících systémů a rozvodů vody od usazeni oxidů hydrátů kovů a vápenných usazenin. Použití této čistící kapaliny se Vám vyplatí, dosáhnete s ní totiž úspory 10-30% na vytápění! Lze je použít pro všechny materiály běžné v topenářství, jako jsou ocel, hliník a plasty

Používám výhradně přípravky firmy BCG.